Piękne zęby czyli życie z IMPLANTEM

Obecnie takim najnowocześniejszym sposobem na przywrócenie pięknych uśmiechów będą implanty. Dzięki nim będzie można sobie zastąpić utracone zęby i będzie to komfort ponieważ to rozwiązanie jest najbliższe naszej fizjologii. Warto wiedzieć co zrobić, by rzeczywiście cieszyć się odzyskanym uśmiechem przez długi czas. Warto na pewno dbać o higienę jamy ustnej i to w okresie zabiegu z implantami jak i też w okresie późniejszym.

Jak dbać o higienę jamy ustnej bezpośrednio po zabiegu wszczepienia implantów?

Na początku kluczową sprawą będzie utrzymanie w okolicach zębów takich w miarę możliwości najbardziej sterylnych warunków. Rana pozabiegowa jest miejscem idealnym dla rozwoju bakterii i dlatego trzeba dbać o to miejsce w szczególności. Z ciepłymi posiłkami na pewno będzie warto poczekać dobę. Na pewno warto unikać płukania jamy ustnej i mycia zębów w tych okolicach, gdzie będzie implant. Kilka dni po zabiegu na pewno unikamy wysiłku, sauny czy basenu, wszystkich tych działań, które ryzyko zakażenia mogą powiększać. Na pewno pierwszy tydzień będzie dość trudny i będzie trzeba liczyć się z dużą delikatnością, gdy chodzi o to miejsce, gdzie zabieg był wykonywany. Częste mycie zębów i czyszczenie jamy ustnej jest ważne i na pewno w przypadku implantów nie będzie można o tej kwestii zapominać. Implanty na całe życie

Po zabiegu implant pozostaje w kości przez mniej więcej okres trzech do sześciu miesięcy. W tym czasie będzie proces integracji z kością i dlatego trzeba na ten również okres uważać. Po zakończeniu implant będzie już mocno zakorzeniony i nie będzie trzeba obwiać się, że coś niekorzystnego się z nim wydarzy. Nie można jednak zapominać o różnorakich wizytach kontrolnych, w ramach których naszą jamą ustną zajmie się specjalista, który skontroluje jak sprawa wygląda i czy rzeczywiście wszystko idzie tak jak należy.

Od czego zależy trwałość implantów?

Nie ma jednoznacznej granicy trwałości dla implantów. Dużo zależy od stanu jamy ustnej oraz materiału jaki będzie wykorzystywany. Znaczenie ma też zdrowie pacjenta oraz to jak on będzie się starał o jamę ustną dbać. To często także od nas będzie zależeć jak sprawa będzie wyglądać i czy rzeczywiście będzie można postarać się o utrzymanie implantów w dobrym stanie długi czas.

Autor

Maciej

Redakcja rockz.pl

Zobacz również

E-mail: kontakt@rockz.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie stomatologii.


Jak wybrać odpowiedni implant?


Jak dbać o implanty?


Jak zakładać implanty zębowe?


Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.