Jak zakłada się implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe zakładane są jako sposób na uzupełnienie ubytków w naturalnym uzębieniu pacjentów. Idealny implant powinien charakteryzować się wytrzymałości oraz funkcjonalnością. Nie będą się również wyróżniać na tle naturalnych zębów. Powinien go nam przygotować stomatolog z doświadczeniem i kwalifikacjami. Warto wiedzieć o nich jak najwięcej, jeśli zastanawiamy się na ich zastosowanie.

Implanty zębowy to sztuczny korzeń – wszczep z tytanu, który będzie miał wielkość naturalnego korzenia. Na jego podstawie umieszczany będzie sztuczny ząb a więc koronę. Jednak nie zawsze wszczepienie implantów musi się równać ilości brakujących zębów. Można także przygotowywać implanty w kilku miejscach i potem na tym będzie można opierać wszystkie brakujące zęby. W niektórych przypadkach wystarczą nawet dwa implanty i cała proteza zostanie na nich oparta.

Korona, czyli sztuczny ząb

Korona protetyczna to sztuczny ząb, który jest mocowany do implantów i pełni tam funkcję zęba albo też do istniejących zębów, aby ukryć wszystkie istniejące uszkodzenia. Koronę zakłada się aby zabezpieczyć stałego zęba, który będzie się znajdował tak by chronić również zęba przed złamaniem. Obecnie, jeśli chodzi o te dostępne dla nas rozwiązania to można się zdecydować na różnorakie rodzaje koron. Pośród tych różnych dostępnych propozycji znajduje się korona metalowa z różnych stopów metali. Jest jednak ona mało estetyczna, ponieważ nie przypomina koloru zęba naturalnego.

Korona akrylowa będzie w kolorze naturalnych zębów. Jest także korona metalowa licowana akrylem od strony przedniej będzie w kolorze naturalnych zębów. Jest jednak nietrwała i dlatego rzadko stosowana.

Korona ceramiczna przygotowywana jest z porcelany i wygląda bardzo ładnie, ponieważ będzie jak naturalne zęby. Takim chętnie stosowanym rozwiązaniem jest obecnie korona cyrkonowa, która ma dużą wytrzymałość i dobrą przenikalność świetlną. Dzięki temu zachowuje ona właściwości optyczne naturalnych zębów. Dzięki tym różnym możliwościom jakie otrzymujemy każdy może dla siebie wybrać dobre rozwiązania.

Autor

Paweł

Redakcja rockz.pl

Zobacz również

E-mail: kontakt@rockz.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie stomatologii.


Jak wybrać odpowiedni implant?


Jak dbać o implanty?


Jak zakładać implanty zębowe?


Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.