Czy przegląd zębów może okazać się ratunkiem?

Prowadzone każdego dnia zabiegi, które mają chronić nasze zęby mogą się okazać niewystarczające i nie będą gwarantować pełnej ochrony.

Jeśli mimo wszelkich działań i tak będą się u nas pojawiać zmiany próchniczne sami nie jesteśmy w stanie ich rozpoznać i objawią się dopiero, gdy zaczną nas boleć zęby. Dlatego należy udawać się do dentysty, który w miarę możliwości będzie w stanie to sprawdzić i tym samym wypełni w odpowiednim momencie dziurę plombą. Jeśli będziemy mieli wcześniej postawioną diagnozę ochronimy się przed bólem i dodatkowo będzie również możliwość uchronić się przed stanami zapalnymi, ponieważ szybka reakcja zatrzyma rozwój choroby.

Często okazuje się niestety, że choroby zębów nie będą od razu widoczne i dlatego ich diagnozowanie jest bardzo trudne. W tej sytuacji pomogą będzie badanie RTG, które da nam możliwość uzyskiwania dokładnych wyników.

Regularne wizyty dentystyczne

Co warto wiedzieć o regularnych kontrolach stomatologicznych?

Regularne wizyty u stomatologa to dla nas szansa na to, by stale monitorować stan zębów oraz informacja o tym kiedy trzeba zacząć leczenie. Na takiej wizycie będzie można się również dowiedzieć jak wygląda odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej. Dobry dentysta będzie w stanie nam w tym względzie coś podpowiedzieć i wskaże te błędy jakie popełniamy przy pielęgnacji. Dodatkowo w czasie regularnych wizyt wybierać można także dodatkowo zabiegi, które będą gwarantować estetyczny wygląd takie jak usuwanie kamienia, lakowanie i lakierowanie zębów.

Przegląd stomatologiczny

Jak często należy wykonywać przeglądy zębów?

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi i wiele będzie zależeć od indywidualnych potrzeb pacjenta. Przy założeniu, że nie ma poważnych problemów z zębami wizyty ustala się co pół roku. Jeśli dany pacjent będzie ich wymagał częściej będzie tutaj rola stomatologa wyznaczyć jak często mają mieć miejsce.

Zabiegi dentystyczne

Profilaktyka zębów

Dlaczego zapobieganie, a nie leczenie?

Dla wielu osób wizyty regularne są kłopotliwe, ponieważ wymagają od nas systematyczności. Warto się jednak na nich pojawiać, ponieważ w ten sposób stale będziemy pod kontrolą i nasza jama ustna będzie zadbana. To sprawa, która ma również pewną kwestię ekonomiczną. Leczenie zębów niestety jest bardzo kosztowne, dlatego nie można dopuszczać do tego momentu, w którym te koszty będzie trzeba już zacząć ponosić.

Autor

Maria

Redakcja rockz.pl

Zobacz również

E-mail: kontakt@rockz.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie stomatologii.


Jak wybrać odpowiedni implant?


Jak dbać o implanty?


Jak zakładać implanty zębowe?


Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.