Korony zębowe - sposób na przebarwione i zniszczone zęby

Korony zębowe będą służyć do rekonstrukcji zębów, które są zniszczone między innymi w przypadku próchnicy. Korony mogą być także montowane w przypadku implantów, na których zostaną one zamontowane. Warto wiedzieć kiedy będą one dobrym rozwiązaniem i warto się będzie na nie właśnie zdecydować. Korony to protezy, które zakłada się na ząb. Służą one do odbudowania zębów tych zniszczonych, przebarwionych czy też złamanych. Korony poprawiają kształt położenie oraz barwę zębów, gdy inne metody nie będą już tak skuteczne. Jednak to nie jedyne ich zastosowanie.

Korony zębowe – wskazania

Jeśli ząb będzie bardzo zniszczony przez próchnicę to założenie plomby nie ma większego sensu. To wypełnienie mogłoby być zbyt duże, by utrzymać się w takim zębie. W tej sytuacji najlepiej będzie wprowadzić koronę zębową. Korony takie zakłada się właśnie jako sposób na odtworzenie uzębienia.

Korony zębowe - jak się zakłada?

Korony montowane są najczęściej na pozostałościach zębów, jeśli są one dalej jeszcze zdrowe. Wtedy poddaje się je szlifowaniu i następnie nakleja się koronę, kolor jest dopasowany do zębów. Jeśli chce się uzupełnić jednego zęba można założyć koronę również na implantach a więc sztucznych korzeniach zębów, które mają uzupełniać braki w uzębieniu. Nie będzie się ich zakładać bezpośrednio na implanty, ale wcześniej założy się specjalny element przejściowy. W momencie, gdy do uzupełnienia będą większe braki najlepiej będzie stosować mosty protetyczne, które zbudowane są z kilku złączonych koron mocowanych na filarach, którymi będą albo własne zęby albo też implanty, które taką lukę będą otaczać. Szlifuje się również te zęby, na których ten most będzie montowany.

Korony zębowe – rodzaje

Istnieje obecnie kilka rodzajów koron w zależności od rodzaju materiału, z którego będą wykonywane. Można znaleźć między innymi korony pełnoceramiczne, porcelanowe na metalowej podbudowie albo też na podbudowie metalowej ze złota. Oprócz tego dostępne również akrylowe korony. Korony więc są takim rozwiązaniem do uzupełnienia braków, które świetnie się sprawdzają i na pewno warto będzie się na nie decydować. Możliwości ich zastosowania są bardzo duże, dzięki temu każdy do swoich ubytków również może je odpowiednio dopasować.

Autor

Paweł

Redakcja rockz.pl

Zobacz również

E-mail: kontakt@rockz.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie stomatologii.


Jak wybrać odpowiedni implant?


Jak dbać o implanty?


Jak zakładać implanty zębowe?


Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.