Usunięcie zęba i co dalej: implant, most czy proteza ruchoma? 2

Co po wyrwaniu zęba:

Implant

Implant to sztuczny korzeń, na którym odbudowuje się utracony ząb. Ma on postać tytanowej śrubki zatopionej w kość szczęki. Implant można wszczepić od razu po ekstrakcji, ale też można poczekać kilka miesięcy. Jednak tak naprawdę nie powinno się z tym czekać, ponieważ w ten sposób będzie można liczyć się z tym, że kość zacznie zanikać i może to powodować poważne problemy, utrudni nam leczenie. Wszczepienie implantu obecnie wydaje się, że jest najlepszym sposobem na odbudowę brakujące zęba. Sztuczny ząb zachowuje się tak samo jak naturalny. Dzięki bezpośredniemu przeniesieniu obciążeń na kości. Implanty, które będą wszczepiane mają zagwarantować nam ochronę tego miejsca, gdzie był ząb i tym samym ochronę przed zachwianiem zębów. Implanty jednak wiążą się z tym, że będzie trzeba się liczyć z tym, że koszty będą bardzo wysokie, ponieważ jest to najdroższa możliwość ochrony zębów.

Co po wyrwaniu zęba:

Most

Most – to stała proteza, która będzie uzupełniała brak jednego albo też kilku zębów złączonych koroną na mocowanych filarach, którymi będą własne zęby otaczające lukę. Założenie mostu nie zawsze będzie możliwe. niekiedy będzie trzeba posiadać tak naprawdę mocne stabilne zęby, na których będzie można taki most umieścić. Jeśli chodzi o mosty to na pewno będzie to rozwiązanie, którego zaletą będzie niższa cena niż w przypadku implantów.

Co po wyrwaniu zęba:

Proteza ruchoma

Proteza ruchoma to uzupełnienie, które będzie wyjmowane. Stosuje się je przy braku kilku zębów albo też przy całkowitym bezzębiu. Do protez ruchomych należeć będą szkieletowe, częściowe i całkowite protezy osiadające oraz elastyczne. Protezę trzeba jednak zawsze wyjmować regularnie oraz czyścić. Chodzi o to, by zabezpieczyć się przed rozwojem niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii. Powinno nam oczywiście na tym zależeć, ponieważ tak naprawdę proteza jeśli nie będzie zadbana może nam narobić wiele problemów. Na pewno dużym plusem dla wielu osób będzie również to, że są to rozwiązania tańsze niż te wcześniej przedstawiane. Jeśli chodzi o te kwestie, które mają znaczenie to również warto zwrócić na fakt, że są one co pięć lat również finansowane przez NFZ z czego pewnie wiele osób będzie chciało skorzystać.

Autor

Maciej

Redakcja rockz.pl

Zobacz również

E-mail: kontakt@rockz.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie stomatologii.


Jak wybrać odpowiedni implant?


Jak dbać o implanty?


Jak zakładać implanty zębowe?


Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.