Implanty tytanowe czy cyrkonowe – które implanty zębowe wybrać? cz 2

Implanty cyrkonowe - alternatywa dla tytanu?

W odpowiedzi na potrzeby pacjentów pojawiają się od jakiegoś czasu takie rozwiązania, które są alternatywą dla implantów tytanowych. Chodzi o cyrkonowe produkty, które określa się także jako ceramiczne. Obecnie jest to najnowsza i najbardziej estetyczna forma implantów, które używa się w klinikach stomatologicznych. Implant ma być przygotowywany tak by wyglądał jak ząb. Tutaj dodatkowo charakteryzuje się wielką odpornością na ścieranie. Ten rodzaj implantów jest bardzo odporny na właściwości mechaniczne, jest odporny na korozje oraz ma wysoką biozgodność. To wszystko sprawia, że sprawdza się tak dobrze i jest pozytywnie traktowany.

Implanty cyrkonowe nie są wrażliwe na działanie kwasów. Nie będą miały wpływu na smak tego co jemu. Zawsze jest to taki produkt, który charakteryzuje się bardzo dobrym przygotowaniem i zadowalającą jakością. Można być pewnym, że są one całkowicie bezpieczne i nie będą wykazywać negatywnych interakcji z innymi materiałami jakie w stomatologii również się wykorzystuje. Obecnie są one przygotowywane w taki sposób, ze prawdopodobnie będzie to najlepsze dostępne rozwiązanie na rynku. Na uwagę zasługuje również to, że proces stabilizowania tych implantów będzie trwał kilka miesięcy, dlatego musimy przy nich stosować również korony albo też mosty tymczasowe, które będą takim dodatkowym ale rzeczywiście ważnym elementem zabezpieczającym, który po prostu musi zostać zastosowany.

Przeprowadzone badania pokazują nam, że nadal są takie osoby, u których pojawiać się będzie alergiczna reakcja na tytan. W takiej sytuacji jedynym możliwym rozwiązaniem będzie zastosowanie tak zwanych implantów cyrkonowych, które nie będą takie reakcji alergicznej powodować. Zalety implantów zębowych Niezależnie od tego jakie będą przygotowywane implanty zawsze będą się one dobrze sprawdzać. nie będzie trzeba się obawiać niekorzystnych uczuć, po ich założeniu. Będą one gwarantować nam stały uśmiech bez obaw o zniekształcenie mowy. Inaczej niż ruchome protezy nie będą przysparzać nam tak wielu problemów.

Niezależnie od tego na jakie rozwiązanie się decydujemy należy będzie potraktować takie implanty jako bardzo ważny element, który ustabilizuje nasza szczękę. Jest to więc inwestycja we własne zdrowie i warto się na nią zdecydować nawet mimo tego, że nadal implanty to jednak dość drogie rozwiązanie i wiele osób nie może sobie na nie pozwolić.

Autor

Maria

Redakcja rockz.pl

Zobacz również

E-mail: kontakt@rockz.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie stomatologii.


Jak wybrać odpowiedni implant?


Jak dbać o implanty?


Jak zakładać implanty zębowe?


Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.