Implanty tytanowe czy cyrkonowe – które implanty zębowe wybrać?

Implanty zębowe to jeden z innowacyjnych i chyba obecnie najlepszych sposobów na to, by mieć piękny i zupełnie nowy uśmiech. Obecnie podczas wizyty u stomatologa stajemy przed wyborem jednego z dwóch implantów, albo tytanowy albo cyrkonowy.

Implanty tytanowe są na rynku już od wielu lat, natomiast cyrkonowe to nowość, która zyskuje mocno na popularności. Jak więc zdecydować co akurat dla nas będzie najlepsze?

Implanty tytanowe - inwestycja na lata

Tytanowe implanty pojawiły się po raz pierwszy w roku 1965, gdy poraz pierwszy mieliśmy propozycję od profesora Per-Ingvara Branemarka, którego można nazwać twórcą imnplantologii współczesnej. Od tego czasu z tych rozwiązań korzystają miliony ludzi na całym świecie. Niektórzy pacjenci jednak mają obawy jak estetycznie ta metoda się sprawdza. Wiadomo bowiem, że tytan jest szarosrebrny. Teoretycznie nie będzie go widać, ale jednak może się okazać, że czasami będzie dochodziło do obniżenia linii dziąseł i wtedy jednak implant może być odsłonięty. Wydaje się, że bardzo ważne będzie wiedzieć jak przebiega proces wszczepiania implantu. Po umieszczeniu wszczepu w kości następuje proces integracji tkanki kostnej z tytanową powierzchnią implantu.

W przypadku zastosowania metody implantologii jednofazowej pacjent po zabiegu będzie zaopatrywany w korony albo mosty tymczasowe, dzięki czemu ten zabieg nie będzie dla innych widoczny. W okresie po zabiegu lekarz może zastosować u nas dietę papkowatą, podczas której będziemy musieli unikać posiłków twardych niekiedy przez kilka miesięcy. Zabieg może być przeprowadzony w czasie jednej wizyty ale najczęściej proces leczenia nie będzie trwał zbyt długo. Jeśli przygotowana jest powierzchnia tytanowa i będzie ona odpowiednio wszczepiona można oczekiwać, że dość szybko zrośnie się z kością i w ten sposób uda się to leczenie przyspieszyć. Warto również dodać, że z powodu trwałości to właśnie implanty tytanowe jednak uważane są za te najdroższe na rynku i obecnie również są chętnie wykorzystywane, ale cały czas poszukuje się także innych rozwiązań.

Autor

Paweł

Redakcja rockz.pl

Zobacz również

E-mail: kontakt@rockz.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie stomatologii.


Jak wybrać odpowiedni implant?


Jak dbać o implanty?


Jak zakładać implanty zębowe?


Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.