Jak należy dbać o implanty dentystyczne?

Okazuje się, że wiele osób uważa, że jeśli jest to ząb sztuczny to nie będzie trzeba o niego dbać. Jednak w rzeczywistości jest inaczej i także o implanty należy bardzo mocno dbać, czasami nawet bardziej niż o swoje zęby. Bezpośrednio po zabiegu założenia należy przyjmować leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe oraz stosować odpowiednie płukanki. Jeśli pojawią się zaniedbania już wtedy może się okazać, że pojawią się ciężkie powikłania oraz poważne choroby dziąseł.

Oprócz płukanek można także stosować różnorakie leki, które będą nam polecane przez stomatologa, odpowiadające za czyszczenie uzupełnień. Jeśli chcemy implantami jak najdłużej się cieszyć powinniśmy mieć kilka zasad pielęgnacji, którymi będziemy się kierować. Zęby trzeba myć bardzo dokładnie dwa razy dziennie. Jeśli chodzi o implanty mamy specjalne szczoteczki umożliwiające ich czyszczenie. Dla osób, które mają implanty ważne będzie także stosowanie nici dentystycznej. Korona porcelanowa łączy się z implantem głęboko pod dziąsłem, ponieważ to właśnie takie rozwiązanie gwarantuje odpowiednią estetykę. W związku z tym będzie się pojawiał problem z zaleganiem płytki nazębnej, której nie będzie się dało usuwać szczoteczką a jedynie nitką dentystyczną.

Nie polecamy stosowania szczoteczek elektrycznych ponieważ mogą one doprowadzić nawet do uszkodzenia koronki albo też implantu. Oprócz tego należy na zalecenie stomatologa stosować również specjalne środki czyszczące i płukanki dostępne na receptę i poddawać się profesjonalnemu czyszczeniu powierzchni zębów z kamienia nazębnego co jakiś czas. Poważne zaniedbania, jeśli chodzi o higienę mogą za sobą nieść wiele poważnych konsekwencji. W skrajnych sytuacjach może to nawet prowadzić do utraty implantu stomatologicznego.

Permanentne zaleganie płytki nazębnej w okolicy implantu stomatologicznego prowadzić może do zapalenia około implantowego, które w dużym uproszczeniu będzie właśnie powodować wiele problemów. Wydaje się więc, że takie bardzo ważne będą także regularne wizyty u dentystów, ponieważ dzięki temu będzie można wygodnie kontrolować to wszystko co dzieje się w jamie ustnej i ewentualnie rozwiązanie problemów będzie łatwiejsze. badany będzie poziom higieny i dość szybko będzie można rozpoznawać istniejące choroby w jamie ustnej.

Autor

Maciej

Redakcja rockz.pl

Zobacz również

E-mail: kontakt@rockz.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie stomatologii.


Jak wybrać odpowiedni implant?


Jak dbać o implanty?


Jak zakładać implanty zębowe?


Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.