Czyszczenie implantów

Taką bardzo ważną kwestią będzie regularne usuwanie wszystkich osadów.

Poza dokładnym myciem zębów dwa razy dziennie dobrze będzie raz dziennie gruntownie czyścić powierzchnie implantów oraz wszystkie przestrzenie między zębami. Sposób czyszczenia implantów będzie się zmieniał i tutaj powinien nam lekarz podpowiedzieć jak powinno się to wykonywać. Bezpośrednio po wszczepieniu rana będzie jeszcze delikatna, dlatego nie będzie można stosować szczoteczki do zębów. Tutaj w takim momencie można się decydować na stosowanie specjalnych płynów do płukania jamy ustnej. Dzięki temu będzie można ograniczyć ilość bakterii a jednocześnie nie będzie się trzeba obawiać, że rana zostanie jakoś naruszona. Dodatkowo po kilkunastu dniach można już włączyć miękką szczoteczkę do zębów.

Bezpośrednio po odsłonięciu należy oczywiście miejsce pozabiegowe traktować bardzo delikatnie. Po zainstalowaniu pracy protetycznej na implancie otrzymacie Państwo również zalecenia jak można tą okolicę implantowaną traktować. Przedstawione będą między innymi środki do higieny jamy ustnej, które są dedykowane miejscom wszczepienia implantów. Szczoteczka powinna być wielopęczkowa i miękka, natomiast pasta powinna mieć jakieś środki zabijające bakterie. Warto także stosować wodny irygator, ponieważ bardzo dobrze się sprawdza i skutecznie oczyszcza zęby. Oczywiście szczotkowanie powinno być bardzo dokładne. Profesjonalna higienistka zaprezentuje nam jak wykonywać ruchy szczoteczką i usuwać skutecznie wszystkie osady bakteryjne.

Szczoteczka nie będzie jednak sobie radzić z takimi miejscami jak przestrzenie międzyzębowe, zagłębienia czy też nisze. Są to oczywiście takie miejsca, gdzie osady również się często pojawiają. bakterie tam będą się bardzo szybko rozwijać. W celu ich usunięcia należy stosować albo specjalną szczoteczkę do przestrzeni międzyzębowych albo też nitki wodne generowane przez irygatory. Ze wszystkich tych sposobów najbardziej delikatne rozwiązania to spray wodny, który dość delikatnie wypłukuje osady i nie trzeba się go obawiać.

Autor

Maria

Redakcja rockz.pl

Zobacz również

E-mail: kontakt@rockz.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie stomatologii.


Jak wybrać odpowiedni implant?


Jak dbać o implanty?


Jak zakładać implanty zębowe?


Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.